Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

3:5.14 (51.13) 9. Чи бажане вдоволення — відчуття щастя? Тоді людина повинна жити у світі, де альтернатива відчуття болю та ймовірність страждань завжди присутні в життєвому досвіді.

Чи бажана віра - вище затвердження людської думки? Якщо так, то розум людини має опинитися в скрутному становищі, в якому він завжди знає менше від того, у що він може вірити.

  • * *

Чи бажаний ідеалізм - концепція, що межує з божественним? Якщо так, то людина повинна вести свою боротьбу в умовах відносного добра і краси, в оточенні, що пробуджує до нестерпного прагнення кращого.

  • * *

Чи бажана вірність - відданість вищому обов`язку? Якщо так, то людина повинна жити в умовах ймовірності зради і невиконання зобов`язань. Доблесть відданості обов`язку полягає в передбачуваній небезпеці невдачі.

  • * *

Чи бажана безкорисливість - дух самозабуття? Якщо так, то смертна людина повинна жити, відверто усвідомлюючи неминучу потребу свого "Я" у визнанні і почесті.

  • * *

Людина не може динамічно вибирати божественне життя, не жертвуючи при цьому життям егоїстичним. Людина ніколи не змогла б триматися рятуючої праведності, якби не існувало потенційного зла, завдяки якому звеличюєстья і відтінюється добро. 

  • * *

Чи бажане задоволення - досягнення щастя? Отже, людина повинна жити в світі, де наявність болю і ймовірність страждання завжди лишаються емпіричною можливістю. 

3:5.15 (52.1) У всесвіті кожна одиниця розглядається як частина цілого. Виживання частини залежить від співпраці з планом і метою цілого, щирого бажання і абсолютної готовності виконувати божественну волю Отця. Єдиний еволюційний світ без помилок (можливості немудрого судження) був би світом без вільного інтелекту. У всесвіті Хавона є мільярд ідеальних світів з їхніми ідеальними мешканцями, але еволюційна людина повинна бути схильною до помилок, якщо вона має бути вільною. Вільний та необтяжений досвідом інтелект не може бути спочатку однорідно мудрим. Можливість помилкового судження (зло) стає гріхом лише тоді, коли людська воля свідомо підтримує та знаючи обіймає умисне аморальне судження.
3:5.16 (52.2) Повне оцінювання правди, краси та добра притаманне досконалості божественного всесвіту. Мешканцям світів Хавона не потрібен потенціал відносних рівнів цінності як стимул для вибору; такі досконалі істоти можуть визначати та обирати добро навіть при відсутності всіх контрастних та думки-примушуючих моральних ситуацій. Але всі такі досконалі істоти є, з моральної природи та духовного статусу, тим, ким вони є, внаслідок факту існування. Вони досягли досвіду просування лише у межах свого природного статусу. Смертний людина заробляє навіть свій статус кандидата на вознесіння своєю вірою та надією. Все божественне, що людський розум вхоплює, і людська душа здобуває, є досвідним досягненням; це реальність особистого досвіду і тому є унікальним надбанням на противагу природній доброті та праведності бездоганних особистостей Хавона.
3:5.17 (52.3) Створіння Хавони від природи відважні, але вони не мужні в людському розумінні. Вони є вроджено добрими та уважними, але важко назвати їх альтруїстичними в людський спосіб. Вони очікують приємного майбутнього, але не сповнені надії в тонкій манері довірливого смертного на нестабільних еволюційних сферах. Вони мають віру в стабільність всесвіту, але абсолютно чужі для тієї спасительної віри, завдяки якій смертний людина піднімається від статусу тварини до порталів Раю. Вони люблять правду, але не знають нічого про її якості, які спасають душу. Вони ідеалісти, але народилися такими; вони абсолютно не знають екстазу ставати такими в результаті піднесеного вибору. Вони лояльні, але ніколи не зазнавали захоплення від щирого та розумного віддання обов'язку у випадку спокуси на злочин. Вони безкорисливі, але ніколи не досягали таких рівнів досвіду шляхом величезного завоювання ворожого себе. Вони насолоджуються задоволенням, але не розуміють солодкості втечі від задоволення від потенційного болю.
3:6.1 (52.4) З божественним альтруїзмом та високою щедрістю Всеодиний Батько відмовляється від влади та делегує силу, але він все ще первинний; його рука лежить на могутньому важелі обставин універсальних сфер; він залишив за собою всі остаточні рішення та безпомилково має владу над всемогутнім вето-скіптром своєї вічної мети з неперевершеною владою над добробутом та долею розтягнутого, обертового та вічно кружляючого творіння.
3:6.2 (52.5) Суверенітет Бога не має меж; це фундаментальний факт всього створіння. Всесвіт не був неминучим. Всесвіт не є випадковістю, а також не є самоіснуючим. Всесвіт є ділом створіння і тому повністю підпорядкований волі Творця. Воля Бога є божественною правдою, живою любов'ю; отже, вдосконалюючі створіння еволюційних всесвітів характеризуються добром - близькістю до божественності; потенційним злом - віддаленістю від божественності.
3:6.3 (53.1) Вся релігійна філософія, рано чи пізно, приходить до концепції єдиного управління всесвітом, до одного Бога. Причини всесвіту не можуть бути нижчими за наслідки всесвіту. Джерело потоків життя всесвіту та космічного розуму має бути вищим за рівні їх прояву. Людський розум не може послідовно пояснюватися в термінах нижчих порядків існування. Людський розум може бути справді зрозумілим лише за умови визнання реальності вищих порядків думки та цілеспрямованої волі. Людина як моральна істота є неспроможною пояснити, якщо не визнавати реальності Вселенського Батька.
3:6.4 (53.2) Механістичний філософ стверджує, що він відкидає ідею універсальної та всевладної волі, саме тієї всевладної волі, діяльність якої в розробці законів всесвіту він так дуже шанує. Яку непередбачену шану механіст віддає Творцю законів, коли уявляє, що такі закони діють самі по собі та є самовичерпними!
3:6.5 (53.3) Великою помилкою є людське уявлення про Бога, за винятком концепції внутрішнього Налаштувальника Думки, але навіть це не таке дурне, як повне механічне уявлення про Першоджерело та Центр.
3:6.6 (53.4) Страждає Райський Отець? Я не знаю. Творці-Сини, безумовно, можуть і іноді дійсно страждають, так само як і смертні. Вічний Син і Безкінечний Дух страждають у модифікованому розумінні. Я думаю, що Всесвітній Отець також страждає, але я не можу зрозуміти, як саме; можливо, через коло особистості або через індивідуальність Налаштувальників Думки та інші дарування Його вічної природи. Він сказав про смертні раси: "У всіх ваших стражданнях я страждаю". Без сумніву, Він переживає батьківське і співчутливе розуміння; можливо, він дійсно страждає, але я не можу збагнути суті цього.
3:6.7 (53.5) Безмежний та вічний Владар Всесвіту всесвітів є сила, форма, енергія, процес, шаблон, принцип, присутність та ідеалізована реальність. Але Він є ще більшим; Він є особистістю; Він здійснює суверенну волю, переживає самосвідомість божественності, виконує мандати творчого розуму, прагне задоволення від реалізації вічної мети та проявляє батьківську любов та прихильність до своїх дітей у Всесвіті. І всі ці більш особисті риси Отця можна краще зрозуміти, спостерігаючи за тим, як вони виявлялися у житті відданості Міхаїла, вашого Сина-Творця, під час його воплощення на Урантії.
3:6.8 (53.6) Бог Отець любить людей; Бог Син служить людям; Бог Дух надихає дітей Всесвіту на постійно піднімаючу пригоду знаходження Бога Отця шляхами, визначеними Богом Синами через служіння благодаті Бога Духа.
3:6.9 (53.7) [Будучи Божественним Радником, призначеним для представлення відкровення Всесвітнього Отця, я продовжую з цим викладом атрибутів Божества.]