...
4:3.6 (58.4) Нескінченна доброта Отця перевищує розуміння поза межами усвідомлення кінцевого розуму, що обмежений часом; саме тому для ефективного виявлення всіх аспектів відносного добра завжди повинен бути присутній доступний контраст із порівняльним злом (не гріхом). Завершеність Недосконала прозорливість смертного розуму може вбачати досконалість божественної доброти може вбачатись недосконалою прозорливістю смертного розуму тільки тому, що вона ця божественна доброта знаходиться у в контрастному об'єднанні з відносною недосконалістю, присутнєю у взаємозв'язках часу і матерії що рухається в русі просторупросторі.
4:3.7 (58.5) Характер Бога є безмежно надлюдським; тому ще перед тим як така природа божественності зможе бути хоча б навіть осягнута вірою кінцевого розуму людини, вона повинна бути персоналізована так, як, наприклад, вона персоналізована у божествених Синах, перш ніж вона може бути навіть осягнута вірою кінцевого розуму людинибожественних Синах.
4. Усвідомлення Бога
4:4.1 (58.6) Бог є єдиним стаціонарнимєдиною стабільною, самодостатнім самодостатньою та незмінним існуванням незмінною сутністю у всьому всесвіті всесвітів, не маючи зовнішності, ні віддаленого майбутнього, ні минулого, ні майбутнього. Бог є цілеспрямованою енергією (творчим духом) та абсолютною волею, і ці явища самоіснують та він не має нічого, що могло б бути ззовні відносно нього, поза його межами, нічого, що для нього було б в минулому чи у майбутньому. Бог є цілеспрямована енергія (творчий дух) та абсолютна воля, що існують самі-у-собі, вони є універсальними.
4:4.2 (58.7) Оскільки Бог самоіснуючий, він абсолютно незалежний. Сама ідентичність Бога протистоїть змінам. "Я, Господь, я не змінююсязмінююсь." Бог є незмінним; але лише тільки досягнувши статусу мешканця Раю , ви навіть можете зможете почати розуміти, як саме Бог може переходити від простоти до складності, від ідентичності тотожності до варіативності, від спокою до руху, від безмежності до кінцевості, від божественного до людського та від єдності до двійності подвійності та трійностітриєдності. І Таким чином Бог може таким чином змінювати прояви своєї абсолютності, оскільки божественна незмінність не означає нерухомості; Бог має волю - — він і є самою волею.
4:4.3 (58.8) Бог є існуванням абсолютного самовизначення; до його реакцій на всесвіт немає обмежень, крім тих, які самовстановлені, і його вільновільні дії обмежені лише тими божественними якостями та досконалими атрибутами, які властиві його вічній природі. Тому Бог пов'язаний з Всесвітом як існуванням кінцевого добра плюс вільна воля творчої нескінченності.
4:4.4 (58.9) Отець-Абсолют є творцем центрального і досконалого всесвіту та Отецьм усіх інших Творців. Особистість, добро та численні інші характеристики, Бог ділиться з людьми та іншими істотами, але нескінченність волі належить лише йому. Бог обмежений у своїх творчих актах лише почуттями своєї вічної природи та вказівками своєї нескінченної мудрості. Бог особисто обирає лише те, що є нескінченно досконалим, отже, надзвичайна досконалість центрального всесвіту; і хоча Сини-Творці повністю ділять його божественність, навіть аспекти його абсолютності, вони не зовсім обмежені тією кінцевою мудрістю, яка спрямовує нескінченність волі Батька. Отже, в порядку синства Міхаеля творча вільна воля стає ще більш активною, абсолютно божественною і майже кінцевою, якщо не абсолютною. Отець є нескінченним і вічним, але заперечення можливості його вольового самообмеження свідчить про заперечення самої концепції його вольової абсолютності.
...