• В роботі
  • 144 У Гільбоа та в Декаполісі

    144:0.1 (1617.1) ВЕРЕСЕНЬ та жовтень вони провели в усамітненні у віддаленому таборі на схилах гори Гільбоа. Весь вересень Ісус провів в цьому місці наодинці зі своїми апостолами, навчаючи та інструктуючи їх істинам царства.

    144:0.2 (1617.2) Ісус і його апостоли перебували в усамітненні на кордоні Самарії та Декаполісу з кількох причин. Релігійні керівники Єрусалима проявляли до них вороже ставлення; Ірод Антипа все ще тримав Йоана у в'язниці, боячись звільнити чи стратити його, одночасно він підозрював, що Йоан і Ісус якимось чином пов'язані між собою. В такій ситуації було нерозумно планувати проведення активної діяльності в Юдеї чи Галілеї. Існувала також і третя причина: існуюча напруга між лідерами з-проміж учнів Йоана і апостолами Ісуса потроху зростала, що погіршилося зі збільшенням кількості віруючих.

    144:0.3 (1617.3) Ісус знав, що дні його підготовчої роботи щодо навчання та проповідування вже майже скінчилися, що наступний його крок нарешті стане початком повноцінної і останньої частини його життя на землі, і він не хотів, щоб початок цього етапу у будь-який спосіб бентежив або ускладнював життя Йоана Хрестителя. Тому Ісус вирішив провести деякий час в усамітненні, навчаючи своїх апостолів, а потім провести спокійну роботу в містах Декаполісу, поки Йоана не буде або страчено, або звільнено, щоб вони могли об'єднатися в своїх спільних зусиллях.

    1. В Таборі на Гільбоа

    144:1.1 (1617.4) З часом дванадцять апостолів ставали все більш відданими Ісусу та все більше залучались до роботи царства. Їхнє самовіддання було в значній мірі питанням особистої вірності. Вони не встигали збагнути його багатогранне вчення; вони не повністю розуміли природу Ісуса або значення його дарування на землі.

    144:1.2 (1617.5) Ісус чітко пояснив своїм апостолам, що вони перебувають в усамітненні з трьох причин:

    144:1.3 (1617.6) 1. Із необхідності зміцнити їх розуміння та віру в євангеліє царства.

    144:1.4 (1617.7) 2. Дати можливість затихнути протидії їхній роботі як в Юдеї, так і в Галілеї.

    144:1.5 (1617.8) 3. Дочекатися вирішення долі Йоана Хрестителя.

    144:1.6 (1617.9) Перебуваючи на Гільбоа, Ісус багато розповідав дванадцяти про своє попереднє життя та свої переживання на горі Хермон; він також розкрив їм дещо про те, що сталося в горах протягом сорока днів безпосередньо після його хрещення. Він особисто наказав їм не розповідати про цей свій досвід жодній людині до того часу, як він повернеться до Отця.

    144:1.7 (1618.1) Протягом цих вересневих тижнів вони відпочивали, спілкувалися, обговорювали свій досвід, отриманий з того часу, як Ісус вперше запросив їх до служіння, й докладали щирих зусиль, щоб узгодити все те, чому навчив їх Майстер дотепер. Вони всі підсвідомо відчували, що цей період може стати для них останньою можливістю тривалого відпочинку. Вони розуміли, що їх наступна публічна праця в Юдеї чи Галілеї стане початком остаточного проголошення прийдешнього царства, але вони або зовсім не мали визначеного уявлення про те, яким буде царство, коли воно настане, або знали про це дуже мало. Іван та Андрій вважали, що царство вже наставало; Петро та Яків вірили, що воно ще має настати; Натанаїл та Фома відверто зізнавалися, що вони у розпачі; Матвій, Филип та Симон Зілот були розгублені і відчували себе заплутаними; близнюки були щасливими бо не усвідомлювали ці суперечки; а Іуда Іскаріот мовчав, не виявляючи ініціативи.

     

    144:1.8 (1618.2) Більшу частину цього часу Ісус провів наодинці на горі біля табору. Час від часу він брав із собою Петра, Якова або Івана, але частіше він відходив, щоб молитися чи спілкуватися з Отцем наодинці. Після свого хрещення та сорока днів, проведених Ісусом у Перейських горах, було не зовсім коректно називати цей час спілкування Ісуса з його Отцем молитвою, так само, як було б невірно стверджувати, що Ісус поклонявся Отцю; цілком вірно буде називати цей час особистим спілкуванням Ісуса з його Отцем.

     

    144:1.9 (1618.3) Центральними темами усіх розмов, які відбулись протягом вересня були молитва та поклоніння. Після кількох днів обговорень поклоніння Ісус нарешті виголосив свою незабутню промову про молитву у відповідь на прохання Фоми: "Учителю, навчи нас молитися."

    144:1.10 (1618.4) Йоан навчав своїх учнів молитві, молитві за спасіння у прийдешньому царстві. Хоча Ісус ніколи не забороняв своїм послідовникам використовувати форму молитви Йоана, апостоли одразу зрозуміли, що їхній Учитель не повністю схвалює практику промовляння заздалегідь відомих та формальних молитов. Проте, віруючі постійно просили навчити їх молитися. Дванадцять апостолів прагнули знати, яку форму молитовного прохання схвалив би Ісус. І саме через потребу в якійсь простій молитві для звичайних людей, й у відповідь на прохання Фоми, того разу Ісус погодився навчити їх молитви загальної форми. Ісус навчав їх цьому одного дня опісля полудня третього тижня їх перебування на горі Гільбоа.

    2. Розмова про молитву

    144:2.1 (1618.5) "І справді, Йоан вчив вас простій формі молитви: 'О Отець, очисти нас від гріха, покажи нам свою славу, вияви свою любов, і хай твій дух освячує наші серця в усі часи, Амінь!' Він навчив вас цієї молитви для того, щоб у вас було щось, чому ви зможете навчити людей. Він не бажав, аби ви використовували це заздалегідь заучене та формальне прохання в якості вираження бажань ваших душ під час власної молитви.

    144:2.2 (1618.6) "Молитва — це цілком особистий і спонтанний вираз ставлення душі до духа; молитва повинна бути об'єднуючим фактором синівства та виразом братерства. Заохочена духом молитва призводить до духовного прогресу, заснованому на взаємодії. Ідеальна молитва — це форма духовного спілкування, яка призводить до розумного поклоніння. Справжня молитва — це щире намагання досягти небес, прагнучи своїх ідеалів.

    144:2.3 (1619.1) "Молитва — це подих душі, який повинен вести вас до наполегливих спроб встановити волю Отця. Якщо хтось з вас, хто має сусіда, йде до нього опівночі та питає: 'Другу мій, позич мені три хлібини, бо мій товариш завітав до мене у подорожі, а я не маю чим його пригостити'; і якщо ваш сусід відповідає вам: 'Не турбуй мене, адже двері мої наразі зачинені, діти та я у ліжку; тому я не можу встати і дати тобі хліба', однак ви продовжуєте наполягати, пояснюючи йому, що ваш друг зголоднів, і у вас немає їжі, якою можна його пригостити. Істино кажу я вам, що навіть якщо ваш сусід і не встане та не дасть вам хліба тільки тому, що він ваш друг, проте через ваше наполегливе прохання він буде вимушений піднятися до вас і дати вам стільки хліба, скільки вам потрібно. Отже, якщо наполегливість здобуває бажане навіть від смертної людини, тоді ж наскільки більше ваша наполегливість у дусі може здобути хліба життя для вас із охочих надати його рук вашого Отця небесного. І знову кажу я вам: просіть, і вам буде дано; шукайте, і ви знайдете; стукайте, і вам відчинять. Бо кожен, хто просить, отримує; той, хто шукає, знаходить; і тому, хто стукає, двері спасіння будуть відчинені.

    144:2.4 (1619.2) “Хто із вас, із тих, хто є батьком, якщо син ваш просить нерозумно, завагається дати йому відповідно до батьківської мудрості, а не відповідно до хибного прохання сина? Якщо дитині потрібен буханець, чи дасте йому камінь тільки тому, що він нерозумно просить? Якщо вашому синові потрібна риба, чи дасте ви йому водяну змію лише тому, що вона може випадково виявитися в сітці разом із рибою, а дитина нерозумно попросить змію? Отже, якщо ви, будучи смертними і обмеженими, знаєте, як відповідати на молитву й давати добрі та належні подарунки дітям своїм, то наскільки більше ваш небесний Отець подарує духу й багато іще благословення різного тим, хто просить його? Люди повинні завжди молитися і не падати духом.

    144:2.5 (1619.3) “Дозвольте мені розповісти вам історію про одного суддю, який жив у нечестивому місті. Цей суддя не боявся Бога і не поважав людей. Була в тому місті одна бідна вдова, яка неодноразово приходила до цього неправедного судді, кажучи: “Захисти мене від мого супротивника!” Якийсь час він не хотів її слухати, але зараз сказав собі: “І хоча не боюся я ні Бога, й на людей не зважаю, але оскільки ця вдова не перестає турбувати мене, виправдаю я її, щоб вона більше не втомлювала мене своїми постійними візитами.” Ці історії розповідаю я вам, щоб заохотити вас наполегливо молитися, але не для того, щоб натякнути вам, що вашим молитвам під силу змінити ставлення справедливого й праведного Отця на небі. Ваша наполегливість, однак, повинна бути спрямована не на те, щоб завоювати прихильність Бога, а на те, щоб змінити ваше земне ставлення й розширити здатність вашої душі до сприйняття духу.

    144:2.6 (1619.4) “Алеж коли ви молитесь, ви вірите замало. Справжня віра усуває гори матеріальних труднощів, які можуть стояти на шляху, що веде до розширення душі і духовного прогресу”.

    3. Молитва віруючого

    144:3.1 (1619.5) Однак апостоли усе ще не були вдоволені; вони хотіли, щоб Ісус дав їм зразкову молитву, якої вони могли б навчити нових учнів. Вислухавши цю промову про молитву, Яків Зеведеїв сказав: “Це дуже добре, Учителю, але ми не настільки прагнемо сформувати молитву для самих себе, скільки для нових віруючих, які так часто благають нас: “Навчи нас, як прийнятно молитися до Отця на небесах”.

    144:3.2 (1619.6) Коли Яків закінчив говорити, Ісус сказав: “Якщо ви все ще бажаєте такої молитви, я волію надати вам ту, якої я навчив своїх братів і сестер у Назареті”:

    144:3.3 (1620.1) Отець наш небесний,

    144:3.4 (1620.2) Хай святиться ім’я твоє.

    144:3.5 (1620.3) Прийде царство твоє; виповниться воля твоя

    144:3.6 (1620.4) На землі так само, як є це на небі.

    144:3.7 (1620.5) Дай нам сьогодні хліб наш на завтра;

    144:3.8 (1620.6) Онови наші душі водою життя.

    144:3.9 (1620.7) І прости нам, кожному із нас, борги наші

    144:3.10 (1620.8) Оскільки ми також простили нашим винуватцям.

    144:3.11 (1620.9) Врятуй нас у спокусі, визволи нас від зла,

    144:3.12 (1620.10) І все більше й більше роби нас досконалими, такими як ти є.

    144:3.13 (1620.11) Не є чимось дивним те, що апостоли хотіли, щоб Ісус навчив їх зразковій молитві для віруючих. Іван Хреститель навчив своїх послідовників декількох молитв; всі великі вчителі складали молитви для своїх учнів. Релігійні вчителі євреїв мали близько двадцяти п'яти або тридцяти молитв, які вони промовляли у синагогах і навіть на вуличних рогах. Ісус, однак, виступав проти молитви на публіці. До цього часу дванадцятеро чули як він молився лише декілька разів. Вони бачили, як Ісус проводить цілі ночі в молитві чи поклонінні, і їм були дуже цікаво дізнатись про спосіб чи форму його прохань. Вони дійсно потрапляли у скруту, коли мусили давати відповідь народу, що просив їх навчити молитві так само, як Іван навчив молитві своїх учнів.

    144:3.14 (1620.12) Ісус навчав дванадцять апостолів завжди молитися утаємнено; відходити від усіх у тихе оточення природи або йти до свої кімнати й зачиняти двері тоді, коли вони молилися.

    144:3.15 (1620.13) Після смерті Ісуса та його вознесіння до Отця, звичкою багатьох віруючих стало завершувати цю, так звану молитву Господню, додаванням - "В ім'я Господа Ісуса Христа". Згодом два рядки з цієї молитви втратились під час переписування, й до цієї молитви була додана ще одна наступна фраза: "Бо твоє є царство, сила та слава навіки".

    144:3.16 (1620.14) Ісус дав апостолам цю молитву у її колективній формі, так, як вони молилися в їх домі у Назареті. Він ніколи не навчав формальної особистої молитви, він вчив лише молитви групового, сімейного або соціального типу. І він ніколи не пропонував навчити молитви першим, він робив це лише у відповідь на таке прохання.

    144:3.17 (1620.15) Ісус навчав, що ефективна молитва повинна бути:

    144:3.18 (1620.16) 1. Безкорисна — молитва не лише тільки для себе.

    144:3.19 (1620.17) 2. Віруюча — відповідно до віри.

    144:3.20 (1620.18) 3. Щира — чесна серцем.

    144:3.21 (1620.19) 4. Розумна — відповідно до рівня особистої просвіти.

    144:3.22 (1620.20) 5. Довірлива — у покорі до всемудрої волі Отця.

     

    144:3.23 (1620.21) Під час своїх нічних молитв, тоді, коли Ісус проводив цілі ночі на горі в молитві, він найбільше молився за своїх учнів, особливо за дванадцятьох апостолів. Не зважаючи на те, що Ісус був багато залучений до поклоніння того типу, що дозволяло йому краще зрозуміти природу поєднання із своїм Небесним Отцем, Майстер мало молився особисто за себе.

    4. Більше про Молитву

    144:4.1 (1620.22) Протягом кількох днів після розмови про молитву апостоли продовжували задавати Вчителю питання щодо цієї надзвичайно важливої практики, яка також включає у себе елементи поклоніння. Вчення стосовно молитви і поклоніння, які Ісус надав апостолам у ті дні можна підсумувати, виклавши їх сучасною мовою наступним чином:

    144:4.2 (1621.1) Завзяте і палке повторення будь-якого прохання, якщо така молитва є щирим виразом прагнення Божого дитя й вимовляється у вірі, незалежно від того, наскільки необачною чи неможливою могла б бути безпосередня відповідь на це прохання, завжди розширює здатність душі до духовної чутливості.

    144:4.3 (1621.2) В будь-якій молитві пам'ятайте, що синівство є даром. Жодна дитина не має ніякої можливості заслужити статус сина чи дочки. Земна дитина з'являється на світ за волею своїх батьків. Так само і дитина Божа отримує нове духовне життя за волею й через благовоління Отця небесного. Тому царство небесне — божественне синівство — має бути прийнято так, як приймає нове життя мала дитина. Ви здобуваєте праведність через прогресивний розвиток характеру, однак синівство ви отримуєте через благовоління і завдяки вірі.

    144:4.4 (1621.3) Піднесши його душу, молитва привела Ісуса до найвищої форми комунікації і взаємозв'язку з Верховними Правителями всесвіту всесвітів. Молитва приведе й піднесе земних смертних до рівня єднання істинного поклоніння. Духовна здатність душі до чутливості визначає той обсяг небесного благословення, що може бути особисто засвоєний й усвідомлений в якості відповіді на молитву.

    144:4.5 (1621.4) Молитва та пов'язане з нею поклоніння є технікою піднесення над щоденною рутиною життя, відокремлення від монотонної колотнечі матеріального існування. Це широкий шлях наближення до одухотвореної самореалізації й індивідуальних інтелектуальних та релігійних звершень.

    144:4.6 (1621.5) Молитва є протиотрутою від шкідливої інтроспекції. Принаймні, та молитва, якої навчав Учитель, є саме цим благодійним служінням людини своїй власній душі. Ісус послідовно використовував благотворний вплив моління за своїх ближніх. Вчитель зазвичай молився у множині, не в однині. Лише тільки в найтяжчі кризові моменти свого земного життя Ісус молився за себе.

    144:4.7 (1621.6) Молитва є подихом духовного життя в самому центрі кипіння матеріальної цивілізації людських рас. Поклоніння є спасінням для тих поколінь смертних, що знаходяться у пошуку втіхи і розради.

    144:4.8 (1621.7) Як молитву можна порівняти із підзарядкою духовних батарей душі, так само і поклоніння може бути порівняно з налаштуванням душі на прийом вселенських трансляцій нескінченного духу Всесвітнього Отця.

    144:4.9 (1621.8) Молитва є щирим й повним прагнення спогляданням дитиною свого духовного Отця; це психологічний процес обміну людської волі на волю божественну. Молитва є частиною божественного плану перетворення того, що є, на те, що має бути.

     

    144:4.10 (1621.9) Однією із причин того, чому Петро, Яків та Іван, які так часто супроводжували Ісуса в години його довгих нічних чатувань, ніколи не чули, як Ісус молиться, було те, що їхній Учитель дуже рідко виголошував свої молитви вголос. Практично всі молитви Ісуса відбувалися в дусі та в серці — нечутно.

    144:4.11 (1621.10) З усіх апостолів Петро та Яків підійшли найближче до розуміння вчення Учителя про молитву та поклоніння.

    5. Інші Форми Молитви

    144:5.1 (1621.11) Час від часу, протягом решти свого перебування на землі, Ісус привертав увагу апостолів до кількох додаткових форм молитви, але робив це лише для ілюстрації інших питань, і він наказав, щоб ці "притчеві молитви" не навчалися натовпу. Багато з них були з інших населених планет, але цей факт Ісус не розкрив дванадцятьом. Серед цих молитов були наступні:

    144:5.2 (1622.1) Отче наш, в якому існують вселенські царства,

    144:5.3 (1622.2) Піднесене буде твоє ім'я і всеславний твій характер.

    144:5.4 (1622.3) Твоя присутність оточує нас, і твоя слава виявляється

    144:5.5 (1622.4) Недосконало через нас, як вона досконало проявляється на висоті.

    144:5.6 (1622.5) Дай нам сьогодні життєдайні сили світла,

    144:5.7 (1622.6) І не дай нам заблукати на злі бокові шляхи нашої уяви,

    144:5.8 (1622.7) Бо твоє є славне перебування, вічна сила,

    144:5.9 (1622.8) І для нас, вічний дар нескінченної любові твого Сина.

    144:5.10 (1622.9) Так, і вічно істинно.


    144:5.12 (1622.10) Наш творчий Батьку, який є в центрі всесвіту,

    144:5.13 (1622.11) Даруй нам свою природу і дай нам свій характер.

    144:5.14 (1622.12) Зроби нас своїми синами і дочками за благодаттю

    144:5.15 (1622.13) І прослав своє ім'я через наші вічні досягнення.

    144:5.16 (1622.14) Твій налаштовуючий і контролюючий дух дай жити і перебувати в нас

    144:5.17 (1622.15) Щоб ми могли виконувати твою волю на цій сфері, як ангели виконують твої повеління у світлі.

    144:5.18 (1622.16) Підтримуй нас сьогодні на нашому шляху правди.

    144:5.19 (1622.17) Врятуй нас від інерції, зла і всіляких гріховних переступів.

    144:5.20 (1622.18) Будь терплячим з нами, як ми проявляємо любов до наших ближніх.

    144:5.21 (1622.19) Поширюй дух твого милосердя в наших створених серцях.

    144:5.22 (1622.20) Веди нас своєю рукою, крок за кроком, через невизначений лабіринт життя,

    144:5.23 (1622.21) І коли наш кінець настане, прийми в своє лоно наші вірні духи.

    144:5.24 (1622.22) Так, не наші бажання, а твоя воля нехай буде.


    144:5.26 (1622.23) Наш досконалий і праведний небесний Отче,

    144:5.27 (1622.24) Цього дня керуй і спрямовуй нашу подорож.

    144:5.28 (1622.25) Освячуй наші кроки і координуй наші думки.

    144:5.29 (1622.26) Завжди веди нас шляхами вічного прогресу.

    144:5.30 (1622.27) Наповни нас мудрістю до повноти сили

    144:5.31 (1622.28) І оживляй нас своєю безкінечною енергією.

    144:5.32 (1622.29) Надихай нас божественною свідомістю

    144:5.33 (1622.30) Присутності й керівництва серафічних воїнств.

    144:5.34 (1622.31) Веди нас завжди вгору по шляху світла;

    144:5.35 (1622.32) Повністю виправдай нас у день великого суду.

    144:5.36 (1622.33) Зроби нас подібними до себе у вічній славі

    144:5.37 (1622.34) І прийми нас у свою нескінченну службу на висоті.


    144:5.39 (1622.35) Наш Отче, який є у таємниці,

    144:5.40 (1622.36) Відкрий нам свій святий характер.

    144:5.41 (1622.37) Дай своїм дітям на землі цього дня

    144:5.42 (1622.38) Побачити шлях, світло і правду.

    144:5.43 (1622.39) Покажи нам шлях вічного прогресу

    144:5.44 (1622.40) І дай нам волю йти ним.

    144:5.45 (1622.41) Встанови в нас своє божественне царство

    144:5.46 (1622.42) І тим самим даруй нам повне панування над собою.

    144:5.47 (1622.43) Не дай нам заблукати на шляхах темряви і смерті;

    144:5.48 (1622.44) Веди нас вічно біля вод життя.

    144:5.49 (1622.45) Почуй ці наші молитви заради себе;

    144:5.50 (1622.46) Будь ласка, зроби нас дедалі більше схожими на себе.

    144:5.51 (1623.1) Наприкінці, заради божественного Сина,

    144:5.52 (1623.2) Прийми нас у вічні обійми.

    144:5.53 (1623.3) Так, нехай буде не наша воля, а твоя.


    144:5.55 (1623.4) Славетний Отче і Мати, в одному з'єднані,

    144:5.56 (1623.5) Вірними ми будемо твоїй божественній природі.

    144:5.57 (1623.6) Нехай твоя сутність живе знову в нас і через нас

    144:5.58 (1623.7) Завдяки дару і наділенню твоїм божественним духом,

    144:5.59 (1623.8) Відтворюючи тебе недосконало на цій сфері

    144:5.60 (1623.9) Як ти досконало і велично проявляєшся на висоті.

    144:5.61 (1623.10) Дай нам день за днем солодке служіння братерства

    144:5.62 (1623.11) І веди нас щомиті на шляху люблячого служіння.

    144:5.63 (1623.12) Будь завжди і невпинно терплячим з нами

    144:5.64 (1623.13) Як ми проявляємо твоє терпіння до наших дітей.

    144:5.65 (1623.14) Дай нам божественну мудрість, яка робить усе добре

    144:5.66 (1623.15) І нескінченну любов, яка є милосердною до кожного створіння.

    144:5.67 (1623.16) Даруй нам своє терпіння і люблячу доброту

    144:5.68 (1623.17) Щоб наша благодійність охоплювала слабких цього царства.

    144:5.69 (1623.18) І коли наша кар'єра буде завершена, нехай вона буде честю твоєму імені,

    144:5.70 (1623.19) Задоволенням для твого доброго духу і радістю для наших душевних помічників.

    144:5.71 (1623.20) Не як ми бажаємо, наш люблячий Отче, але як ти бажаєш вічного блага своїм смертним дітям,

    144:5.72 (1623.21) Так нехай буде.


    144:5.74 (1623.22) Наш вірний Джерело і всемогутній Центр,

    144:5.75 (1623.23) Шановане і святе нехай буде ім'я твого милосердного Сина.

    144:5.76 (1623.24) Твої щедроти і твої благословення зійшли на нас,

    144:5.77 (1623.25) Таким чином наділивши нас силою виконувати твою волю і здійснювати твої накази.

    144:5.78 (1623.26) Дай нам щомиті живлення від дерева життя;

    144:5.79 (1623.27) Освіжи нас день за днем живою водою ріки його.

    144:5.80 (1623.28) Крок за кроком веди нас з темряви до божественного світла.

    144:5.81 (1623.29) Оновлюй наші розуми через перетворення внутрішнього духу,

    144:5.82 (1623.30) І коли настане кінець нашого смертного життя,

    144:5.83 (1623.31) Прийми нас до себе і відправ нас у вічність.

    144:5.84 (1623.32) Увінчай нас небесними діадемами плідного служіння,

    144:5.85 (1623.33) І ми будемо славити Отця, Сина і Святу Вплив.

    144:5.86 (1623.34) Так, через всесвіт без кінця.


    144:5.88 (1623.35) Наш Отче, який перебуває в таємних місцях всесвіту,

    144:5.89 (1623.36) Нехай буде вшановане твоє ім'я, пошановане твоє милосердя і поважене твоє правосуддя.

    144:5.90 (1623.37) Нехай сонце праведності сяє на нас опівдні,

    144:5.91 (1623.38) Поки ми благаємо тебе направити наші заблукані кроки в сутінках.

    144:5.92 (1623.39) Веди нас за руку шляхами свого власного вибору

    144:5.93 (1623.40) І не залишай нас, коли шлях буде важким і години темні.

    144:5.94 (1623.41) Не забувай нас, як ми часто нехтуємо і забуваємо тебе.

    144:5.95 (1623.42) Але будь милосердним і люби нас, як ми бажаємо любити тебе.

    144:5.96 (1623.43) Дивись на нас з добротою і прощай нас у милосерді

    144:5.97 (1623.44) Як ми справедливо прощаємо тих, хто турбує і ображає нас.

    144:5.98 (1624.1) Нехай любов, відданість і дар величного Сина

    144:5.99 (1624.2) Зроблять можливим вічне життя з твоїм безкінечним милосердям і любов'ю.

    144:5.100 (1624.3) Нехай Бог всесвітів наділить нас повною мірою свого духу;

    144:5.101 (1624.4) Дай нам благодать підкорятися веденню цього духу.

    144:5.102 (1624.5) Завдяки люблячому служінню відданих серафічних воїнств

    144:5.103 (1624.6) Нехай Син веде і спрямовує нас до кінця віків.

    144:5.104 (1624.7) Зроби нас завжди і дедалі більше подібними до себе

    144:5.105 (1624.8) І в кінці нашого життя прийми нас у вічні обійми Раю.

    144:5.106 (1624.9) Так, в ім’я наділеного Сина

    144:5.107 (1624.10) І заради честі та слави Верховного Отця.

    144:5.108 (1624.11) Хоча апостоли не мали дозволу представляти ці уроки молитви у своїх публічних навчаннях, вони багато отримали від усіх цих одкровень у своєму особистому релігійному досвіді. Ісус використовував ці та інші зразки молитов як ілюстрації у зв’язку з інтимними настановами для дванадцятьох, і було надано спеціальний дозвіл на включення цих семи зразкових молитов до цього запису.

    6. Конференція з апостолами Івана

    144:6.1 (1624.12) На початку жовтня Филип і деякі з його товаришів-апостолів були в сусідньому селі, купуючи їжу, коли вони зустріли деяких з апостолів Іоанна Хрестителя. У результаті цієї випадкової зустрічі на ринку відбулася тритижнева конференція в таборі Гільбоа між апостолами Ісуса та апостолами Іоанна, оскільки Іоанн нещодавно призначив дванадцять своїх лідерів апостолами, слідуючи прикладу Ісуса. Іоанн зробив це у відповідь на наполягання Авнера, головного з його вірних послідовників. Ісус був присутній у таборі Гільбоа протягом першого тижня цієї спільної конференції, але не був присутній останні два тижні.

    144:6.2 (1624.13) На початку другого тижня цього місяця Авнер зібрав усіх своїх товаришів у таборі Гільбоа і був готовий до ради з апостолами Ісуса. Протягом трьох тижнів ці двадцять чотири чоловіки проводили засідання тричі на день і шість днів на тиждень. Перший тиждень Ісус спілкувався з ними між їхніми ранковими, денними та вечірніми засіданнями. Вони хотіли, щоб Учитель зустрівся з ними та головував на їхніх спільних обговореннях, але він наполегливо відмовлявся брати участь у їхніх дискусіях, хоча погодився тричі виступити перед ними. Ці виступи Ісуса для двадцяти чотирьох були про співчуття, співпрацю та терпимість.

    144:6.3 (1624.14) Андрій і Авнер по черзі головували на цих спільних засіданнях двох апостольських груп. У цих чоловіків було багато труднощів для обговорення та численні проблеми для вирішення. Знову і знову вони зверталися до Ісуса зі своїми турботами, щоб почути від нього: «Я стурбований лише вашими особистими та суто релігійними проблемами. Я є представником Отця для індивідуума, а не для групи. Якщо ви маєте особисті труднощі у ваших стосунках з Богом, приходьте до мене, і я вислухаю вас і дам пораду у вирішенні вашої проблеми. Але коли ви беретеся за координацію різних людських інтерпретацій релігійних питань і за соціалізацію релігії, ви приречені вирішувати всі такі проблеми власними рішеннями. Однак, я завжди співчутливий і завжди зацікавлений, і коли ви приймете свої рішення щодо цих питань, які не мають духовного значення, за умови, що ви всі погоджуєтеся, тоді я заздалегідь обіцяю свою повну підтримку та щиру співпрацю. А тепер, щоб не обмежувати вас у ваших обговореннях, я залишаю вас на два тижні. Не хвилюйтеся за мене, бо я повернуся до вас. Я займатимуся справами мого Отця, бо в нас є інші царини, крім цієї».

    144:6.4 (1625.1) Після цих слів Ісус спустився з гори, і вони не бачили його повні два тижні. І вони ніколи не знали, куди він пішов і що робив протягом цих днів. Минуло трохи часу, перш ніж двадцять чотири чоловіки змогли серйозно взятися за розгляд своїх проблем, оскільки вони були дуже збентежені відсутністю Учителя. Однак, протягом тижня вони знову поринули в обговорення своїх справ і не могли звертатися до Ісуса за допомогою.

    144:6.5 (1625.2) Перший пункт, з яким група погодилася, було прийняття молитви, яку Ісус нещодавно навчив їх. Було одностайно проголосовано прийняти цю молитву як ту, яку мають навчати віруючих обидві групи апостолів.

    144:6.6 (1625.3) Далі вони вирішили, що, доки Іоанн живий, чи то у в’язниці, чи на волі, обидві групи з дванадцяти апостолів продовжуватимуть свою роботу, і що спільні збори на один тиждень проводитимуться кожні три місяці у місцях, які узгоджуватимуться з часом.

    144:6.7 (1625.4) Але найсерйознішою з усіх їхніх проблем було питання хрещення. Їхні труднощі ще більше ускладнювалися тим, що Ісус відмовився висловити будь-яке рішення з цього питання. Вони нарешті погодилися: доки Іоанн живий, або доки вони спільно не змінять це рішення, лише апостоли Іоанна хреститимуть віруючих, і лише апостоли Ісуса остаточно навчать нових учнів. Відповідно, з того часу і до смерті Іоанна двоє з апостолів Іоанна супроводжували Ісуса та його апостолів, щоб хрестити віруючих, оскільки спільна рада одноголосно проголосувала, що хрещення має стати початковим кроком до зовнішнього союзу з царством.

    144:6.8 (1625.5) Наступним пунктом було погоджено, що в разі смерті Іоанна, апостоли Іоанна прийдуть до Ісуса та стануть під його керівництво, і що вони більше не будуть хрестити, якщо це не буде дозволено Ісусом або його апостолами.

    144:6.9 (1625.6) Тоді було вирішено, що в разі смерті Іоанна апостоли Ісуса почнуть хрестити водою як символом хрещення божественним Духом. Питання, чи повинно покаяння бути частиною проповіді про хрещення, залишили на розсуд кожного; жодне рішення не було обов’язковим для групи. Апостоли Іоанна проповідували: «Покайтеся і хрестіться». Апостоли Ісуса проголошували: «Віруйте і хрестіться».

    144:6.10 (1625.7) І це є історія першої спроби послідовників Ісуса координувати різноманітні зусилля, узгоджувати розбіжності в думках, організовувати групові заходи, створювати законодавство щодо зовнішніх обрядів і соціалізувати особисті релігійні практики.

    144:6.11 (1625.8) Багато інших дрібних питань були розглянуті та їхні вирішення одноголосно узгоджені. Ці двадцять чотири чоловіки мали справді надзвичайний досвід протягом цих двох тижнів, коли вони змушені були вирішувати проблеми та врегульовувати труднощі без Ісуса. Вони навчалися різнитися, дискутувати, сперечатися, молитися та йти на компроміси, і через все це залишалися співчутливими до погляду іншого та зберігали принаймні деяку міру терпимості до його щирих думок.

    144:6.12 (1625.9) Удень під час їхнього остаточного обговорення фінансових питань Ісус повернувся, дізнався про їхні обговорення, вислухав їхні рішення і сказав: «Отже, це ваші висновки, і я допоможу кожному з вас здійснити дух ваших об’єднаних рішень».

    144:6.13 (1626.1) Через два з половиною місяці після цього Івана було страчено, і протягом цього періоду апостоли Івана залишалися з Ісусом і дванадцятьма. Вони всі працювали разом і хрестили віруючих протягом цього періоду праці в містах Десятимістя. Табір Гільбоа був розбитий 2 листопада н. 27.

    7. У містах Декаполісу

    144:7.1 (1626.2) Протягом листопада та грудня Ісус і двадцять чотири апостоли працювали в грецьких містах Декаполісу, переважно у Скіфополісі, Герасі, Абілі та Гадарі. Це було справжнім завершенням того попереднього періоду, коли вони переймали роботу та організацію Іоанна. Завжди соціалізована релігія нового одкровення платить ціну компромісу з усталеними формами та звичаями попередньої релігії, яку вона прагне врятувати. Хрещення було ціною, яку заплатили послідовники Ісуса, щоб приєднати до себе послідовників Іоанна Хрестителя як соціалізовану релігійну групу. Послідовники Іоанна, приєднуючись до послідовників Ісуса, відмовилися майже від усього, крім водного хрещення.

    144:7.2 (1626.3) Ісус мало публічно навчав на цій місії в містах Декаполісу. Він багато часу присвячував навчанню двадцяти чотирьох апостолів і мав численні спеціальні сесії з дванадцятьма апостолами Іоанна. Згодом вони більше розуміли, чому Ісус не відвідував Іоанна у в'язниці і чому він не намагався забезпечити його звільнення. Але вони ніколи не могли зрозуміти, чому Ісус не робив чудес, чому він відмовлявся виробляти зовнішні ознаки своєї божественної влади. До приходу в табір Гільбоа, вони вірили в Ісуса переважно через свідчення Іоанна, але скоро вони почали вірити внаслідок власного контакту з Учителем та його навчаннями.

    144:7.3 (1626.4) Протягом цих двох місяців група переважно працювала парами, один з апостолів Ісуса виходив з одним з апостолів Іоанна. Апостол Іоанна хрестив, апостол Ісуса навчав, поки обидва проповідували Євангеліє царства, як вони його розуміли. І вони навернули багатьох душ серед цих язичників і відступників-євреїв.

    144:7.4 (1626.5) Авнер, головний апостол Іоанна, став щирим віруючим в Ісуса і згодом був призначений головою групи з сімдесяти вчителів, яких Учитель доручив проповідувати Євангеліє.

    8. У таборі поблизу Пелли

    144:8.1 (1626.6) У другій половині грудня всі вони перейшли до річки Йордан, поблизу Пелли, де знову почали навчати та проповідувати. Євреї та язичники приходили до цього табору, щоб почути Євангеліє. Одного разу, коли Ісус навчав натовп, деякі особливі друзі Іоанна принесли Учителю останнє послання, яке він отримав від Хрестителя.

    144:8.2 (1626.7) Іоанн був у в'язниці вже півтора року, і більшу частину цього часу Ісус працював дуже тихо; тому не дивно, що Іоанн почав сумніватися щодо царства. Друзі Іоанна перервали Ісусове навчання, щоб сказати йому: «Іоанн Хреститель послав нас запитати—чи ти дійсно Визволитель, чи нам чекати іншого?»

    144:8.3 (1626.8) Ісус призупинився, щоб сказати друзям Іоанна: «Поверніться і скажіть Іоанну, що він не забутий. Скажіть йому, що ви бачили і чули, що бідним проповідують добрі новини». І коли Ісус ще більше поговорив з посланцями Іоанна, він знову звернувся до натовпу і сказав: «Не думайте, що Іоанн сумнівається у Євангелії царства. Він ставить запитання лише для того, щоб заспокоїти своїх учнів, які також є моїми учнями. Іоанн не слабак. Дозвольте мені запитати вас, хто чув, як Іоанн проповідував перед тим, як Ірод ув'язнив його: Що ви побачили в Іоанні—тростину, що коливається на вітрі? Людину зі змінними настроями та в м'яких шатах? Як правило, ті, хто пишно одягнений і живе в розкоші, знаходяться в царських дворах та в домах багатих. Але що ви бачили, коли спостерігали за Іоанном? Пророка? Так, кажу вам, і набагато більше, ніж пророка. Про Іоанна було написано: «Ось, я посилаю свого посланця перед твоїм обличчям; він підготує шлях перед тобою».

    144:8.4 (1627.1) «Воістину, кажу вам, серед народжених жінками не було більшого за Іоанна Хрестителя; проте той, хто є найменшим у царстві небесному, є більшим, тому що він народився від духу і знає, що він став сином Божим».

    144:8.5 (1627.2) Багато хто, хто чув Ісуса того дня, підкорився хрещенню Іоанна, тим самим публічно засвідчивши вхід до царства. І апостоли Іоанна з того дня твердо приєдналися до Ісуса. Ця подія знаменувала справжнє об'єднання послідовників Іоанна та Ісуса.

    144:8.6 (1627.3) Після того, як посланці поспілкувалися з Авнером, вони вирушили до Махерона, щоб розповісти все це Іоанну. Він був дуже втішений і зміцнений у вірі словами Ісуса і повідомленням Авнера.

    144:8.7 (1627.4) Того дня Ісус продовжив навчати, кажучи: «Але до чого я порівняю це покоління? Багато хто з вас не приймає ні послання Іоанна, ні моїх вчень. Ви подібні до дітей, що граються на ринку, які кричать своїм товаришам і кажуть: «Ми грали для вас на сопілці, а ви не танцювали; ми плакали, а ви не сумували». І так з деякими з вас. Іоанн прийшов, ні ївши, ні пивши, і сказали, що він має демона. Син Людський приходить, ївши та пивши, і ті ж люди кажуть: «Ось, чоловік ненажера і винолюб, друг митарів і грішників!» Воістину, мудрість виправдана своїми дітьми.

    144:8.8 (1627.5) «Видається, що Отець небесний приховав деякі з цих істин від мудрих і гордих, а відкрив їх немовлятам. Але Отець робить усе добре; Отець відкриває себе всесвіту за методами, які він сам обирає. Отже, приходьте всі, хто працює і обтяжений, і ви знайдете спокій для своїх душ. Візьміть на себе божественне ярмо, і ви відчуєте мир Божий, який перевершує будь-яке розуміння».

    9. Смерть Іоанна Хрестителя

    144:9.1 (1627.6) Іоанн Хреститель був страчений за наказом Ірода Антипи ввечері 10 січня 28 року н.е. Наступного дня кілька учнів Іоанна, які прибули до Махерона, почули про його страту і, звернувшись до Ірода, попросили його тіло, яке вони поклали в гробницю, пізніше поховавши в Себастії, рідному місті Авнера. Наступного дня, 12 січня, вони вирушили на північ до табору апостолів Іоанна та Ісуса біля Пелли і розповіли Ісусу про смерть Іоанна. Почувши їхню звістку, Ісус відпустив натовп і, зібравши двадцять чотирьох, сказав: "Іоанн мертвий. Ірод відсік йому голову. Сьогодні ввечері проведіть спільну раду і впорядкуйте свої справи відповідно. Більше не буде зволікання. Прийшов час відкрито і з силою проголошувати царство. Завтра ми вирушаємо до Галілеї."

    144:9.2 (1627.7) Відповідно, рано вранці 13 січня 28 року н.е., Ісус і апостоли, у супроводі приблизно двадцяти п’яти учнів, вирушили до Капернаума і тієї ночі зупинилися в домі Зеведея.