Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.
Table of Contents

122:0.1 (1344.1) Навряд чи БУДЕ можливо повністю пояснити багато з тих причин, що призвели до вибору Палестини в якості землі для уподібнення Михаїла, і особливо, чому саме родина Йосипа та Марії була обрана найближчим оточенням для появи Сина Бога на Урантії.

122:0.2 (1344.2) Після вивчення спеціального звіту про стан ізольованих світів, підготовленого Мелхиседеками, у пораді з Гавриїлом, Михаїл нарешті обрав Урантію як планету, на якій він виконає своє фінальне втілення. Після цього рішення Гавриїл здійснив особистий візит на Урантію і, на основі свого вивчення людських груп, а також огляду духовних, інтелектуальних, расових та географічних особливостей світу і його народів, вирішив, що євреї мають ті відносні переваги, які виправдовують їх вибір в якості посвятного народу. Після затвердження Михаїлом цього рішення, Гавриїл призначив та відправив на Урантію — вибрану з числа вищих порядків особистостей всесвіту — Сімейну Комісію Дванадцяти, яка отримала завдання дослідити єврейське сімейне життя. Коли ця комісія завершила свою роботу, Гавриїл був присутній на Урантії та отримав їх звіт, який номінував три потенційні союзи, що, на думку комісії, були рівнозначні в якості посвятних сімей для запланованого втілення Михаїла.

122:0.3 (1344.3) Із трьох пар, які були номіновані, Гавриїл сам обрав Йосипа та Марію, пізніше особисто з'явившись перед Марією та оголосивши їй радісну звістку про те, що саме вона була обрана стати земною матір'ю заповітної дитини.

1. Йосип і Марія

122:1.1 (1344.4) Йосип, людський батько Ісуса (Йошуа бен Йосип), був євреєм з євреїв, хоча до його предків з часу до часу долучалося багато неєврейських расових компонентів через жіночі лінії. По батькові, Йосип був нащадком Авраама, а через цього шанованого патріарха він був пов'язаний з більш ранніми лініями спадкування, що ведуть до Шумерів і Нодитів і, через південні племена давніх блакитних людей, до Андона і Фонти. Давид і Соломон не були у прямому ланцюзі Йосипових предків, і його родовід не йшов безпосередньо від Адама. Батьки Йосипа були механіками-будівельниками, теслями, мулярями та ковалями. Сам Йосип був теслею, а пізніше пішов у будівництво. Його родина належала до довгого та славетного роду шляхетних людей із середнього класу, що були час від часу видатними особами, які відзначилися у зв'язку з еволюцією релігії на Урантії.

122:1.2 (1345.1) Марія, земна матір Ісуса, була нащадком довгого ряду непересічних предків, що включає у себе багатьох найвидатніших жінок в расовій історії Урантії. І хоча Марія була звичайною жінкою свого часу і покоління, з майже нормальним темпераментом, до її предків належали такі відомі жінки, як Аннон, Тамар, Рут, Ватшеба, Ансі, Клоа, Єва, Ента та Ратта. Жодна єврейська жінка того часу не мала такого славного роду спільних предків або такого роду, що мав більш сприятливі історичні початки. Родовід Марії, подібно до Йосипового, характеризувався переваганням сильних, але звичайних осіб, з яких періодично повставали численні видатні особистості, що долучалися до ходи цивілізації та робили вклад у прогресивну еволюцію релігії. З расової точки зору важко вважати Марію єврейкою. У культурі та віруваннях вона була єврейкою, але за своїм спадковим родовідом вона була обдарована сполученими Сирійськими, Хіттськими, Фінікійськими, Грецькими та Єгипетськими компонентами, її расова спадковість була більш різноманітною, аніж спадковість Йосипа.

122:1.3 (1345.2) З усіх пар, що проживали в Палестині приблизно в той самий час, коли Михаїл планував своє втілення, Йосип та Марія мали найбільш ідеальну комбінацію широкого розмаїття расових зв'язків та вищого із нормальних особистісних обдарувань. До плану Михаїла входила поява на землі в якості звичайної людини, щоб простий народ зміг зрозуміти та прийняти його. Саме тому Гавриїл обрав таких людей, як Йосип та Марія, в якості його посвятних батьків.

2. Гавриїл з'являється Єлизаветі

122:2.1 (1345.3) Працю усього життя Ісуса на Урантії насправді розпочав Іван Хреститель. Захарія, батько Івана, належав до єврейського священства, тоді як його мати, Єлизавета, була членом більш процвітаючого родинного клану, до якого належала також Марія, мати Ісуса. Захарія та Єлизавета, хоча і були одружені довгі роки, не мали дітей.

122:2.2 (1345.4) Це сталося наприкінці червня, 8 р. до н.е., близько трьох місяців після одруження Йосипа та Марії, в полудень одного дня Гавриїл з'явився перед Єлизаветою саме так, як він пізніше проявив свою присутність і перед Марією. Гавриїл сказав:

122:2.3 (1345.5) "Поки твій чоловік, Захарія, стоїть перед жертовником у Єрусалимі, а зібрані люди моляться за прихід Спасителя, я, Гавриїл, прийшов оголосити, що скоро ти народиш сина, який буде передвісником цього Божественного Вчителя, і ти назвеш свого сина Іваном. Він зросте, відданий Господу Богу твоєму, і коли настане його повна зрілість, то зробить твоє серце щасливим, бо він зверне до Бога багато душ, і він також провіщатиме прихід зцілителя душ твого народу та духовного визволителя всього людства. Твоя родичка Марія стане матір'ю цієї обіцяної дитини, і я також з'явлюсь перед нею".

122:2.4 (1345.6) Це видіння сильно налякало Єлизавету. Після відбуття Гавриїля вона довго обмірковувала цей досвід, довго думала про слова величного відвідувача, але не розповідала нікому окрім свого чоловіка про це одкровення аж до її подальшої зустрічі з Марією на початку лютого наступного року.

122:2.5 (1345.7) Однак протягом п'яти місяців Єлизавета приховувала свою таємницю навіть і від свого чоловіка. Після того, як вона розповіла йому історію відвідування Гавриїла, Захарія перебував у дуже скептичному настрої і протягом кількох тижнів сумнівався в цьому досвіді, і лише тоді неохоче погодився повірити відвідуванню Гавриїла своєї дружини, коли вже не залишилось ніяких сумнівів у тому, що вона очікує народження дитини. Захарія був дуже розгублений перспективою материнства Єлизавети, але не сумнівався в чесності своєї дружини, незважаючи на свій вік. Тільки за шість тижнів до народження Івана, Захарія, у результаті вразившого його сну, повністю переконався в тому, що Єлизавета стане матір'ю сина долі, який мав підготувати шлях приходу Месії.

122:2.6 (1346.1) Гавриїл з'явився перед Марією близько середини листопада 8 р. до н.е., коли вона працювала у своєму домі в Назареті. Пізніше, коли Марія усвідомила, що стане матір'ю, вона переконала Йосипа дозволити їй здійснити подорож до Міста Юди, що був розташований у горах за чотири милі на захід від Єрусалиму, щоб відвідати Єлизавету. Гавриїл повідомив кожну з цих майбутніх матерів про те, що з'являвся також іншій. Звичайно, вони бажали побачитися, поділитися своїм досвідом та обговорити ймовірні майбутні долі їх синів. Марія залишилася зі своєю дальньою кузиною три тижні. Єлизавета дуже допомогла зміцнити віру Марії в появу Гавриїла, так що вона повернулася додому більш відданою тому материнському поклику, що готував її стати матір'ю дитини долі, яку вона так скоро мала подарувати світові в якості беззахисного немовляти, звичайного та нормального земного малюка.

...