129 Пізніше Доросле Життя Ісуса

129:0.1 (1419.1) Ісус повністю і остаточно відокремився від управління домашніми справами родини в Назареті і від безпосереднього керівництва кожним з її членів. До події свого хрещення він продовжував сприяти фінансовій ситуації родини та виявляв глибокий особистий інтерес до духовного благополуччя кожного зі своїх братів та сестер. Він завжди був готовим робити все людським способом для зручності та щастя своєї вдової матері.
129:0.2 (1419.2) Син Людини зробив усі необхідні підготовки для остаточного відокремлення від домашнього життя в Назареті, і це не було легкою для нього справою. Ісус природно любив свій народ; він любив свою родину, і ця природна пристрасна любов до них була ще більш зміцнена його надзвичайною прив'язаністю до них. Чим повніше ми віддаємо себе нашим ближнім, тим більше ми починаємо їх любити; і оскільки Ісус так повністю віддавав себе своїй родині, він любив їх з великою та палкою пристрастю.
129:0.3 (1419.3) Вся родина повільно розуміла, що Ісус готується покинути їх. Сум, пов'язаний з очікуваною розлукою, був пом'якшений цією поступовою методою підготовки до оголошення про його намірене від'їзду. Більше як чотири роки вони помічали, що він готується до цієї події та до відокремлення від них.
129:1.1 (1419.4) У січні цього року, 21 року нашої ери, в дощову недільну ранок, Ісус нецеремоніально попрощався зі своєю родиною, пояснивши тільки, що він йде до Тіверіади, а потім відвідає інші міста навколо Галілейського моря. І так він покинув їх, ніколи знову не ставши постійним членом цієї родини.
129:1.2 (1419.5) Він провів один тиждень у Тіверіаді, новому місті, яке скоро мало замінити Сефоріс як столицю Галілеї, але знайшов там мало цікавого. Він послідовно пройшовся через Магдалу та Віфсаїду до Капернауму, де зупинився, щоб відвідати друга свого батька, Зеведея. Сини Зеведея були рибалками, а сам Зеведей — майстром з будівництва човнів. Ісус із Назарету був експертом як в дизайні, так і в будівництві, майстром роботи з деревом, і Зеведей давно знав про вміння цього ремісника з Назарету. Зеведей давно розмірковував про поліпшення човнів і тепер представив свої плани Ісусові, запропонувавши зробити це разом, на що Ісус з радістю згодився.
129:1.3 (1419.6) Ісус працював з Зеведеєм лише трохи більше року, але за цей час він створив новий стиль човнів та заснував цілком нові методи їх виготовлення. За допомогою вищої техніки та значно поліпшених методів парування дошок, Ісус та Зеведей стали будувати човни дуже високої якості, які були набагато безпечнішими для плавання по озеру, ніж старі типи. Декілька років Зеведею доводилося працювати більше, випускаючи ці нові човни, ніж його маленька майстерня могла обробити; менше, ніж за п'ять років практично всі човни на озері були побудовані в майстерні Зеведея у Капернаумі. Ісус став добре відомим галілейським рибалкам як дизайнер нових човнів.
129:1.4 (1420.1) Зеведей був досить заможним чоловіком; його майстерні з будівництва човнів знаходилися на південь від Капернаума на березі озера, а його дім був розташований на березі озера біля головного місця для рибальства, Віфсаїди. Ісус проживав вдома у Зеведея протягом року та більше, поки перебував у Капернаумі. Він довго жив самотньо у світі, тобто без батька, і дуже насолоджувався цим періодом спільної роботи з батьком-партнером.
129:1.5 (1420.2) Дружина Зеведея, Саломея, була родичкою Анни, колишнього великого священика у Єрусалимі та все ще найвпливовішої особи серед саддукейської групи, який був знешкоджений лише вісім років тому. Саломея стала великою прихильницею Ісуса. Вона любила його так, як любила своїх синів, Якова, Йоана та Давида, а її чотири дочки дивилися на Ісуса, як на свого старшого брата. Ісус часто виходив на риболовлю з Яковом, Йоаном та Давидом, і вони дізналися, що він був досвідченим рибалкою, так само, як і майстром з будівництва човнів.
129:1.6 (1420.3) Протягом цього року Ісус щомісяця надсилав гроші Джеймсу. Він повернувся до Назарету в жовтні, щоб взяти участь у весіллі Марти, і потім був там ще більше двох років, поки не повернувся незадовго перед подвійним весіллям Симона та Юди.
129:1.7 (1420.4) Протягом цього року Ісус будував човни та продовжував спостерігати, як люди живуть на землі. Він ��асто спускався на караванну станцію, оскільки Капернаум був на прямому шляху з Дамаска на південь. Капернаум був сильною римською військовою фортецею, а командир гарнізону був язичником, який вірив у Єгову, "побожний чоловік", як звикли називати таких прозелитів юдеї. Цей офіцер належав до заможної римської родини і взяв на себе зобов'язання побудувати прекрасну синагогу в Капернаумі, яку дарували юдеям недовго до того, як Ісус приїхав жити до Зеведея. Ісус проводив богослужіння у цій новій синагозі більше половини часу протягом цього року, і деякі люди з каравану, які потрапляли туди, пам'ятали його як плотника з Назарету.
129:1.8 (1420.5) Щодо сплати податків, Ісус зареєстрував себе як "кваліфікований ремісник з Капернаума". Від цього дня до кінця свого земного життя він був відомий як мешканець Капернауму. Він ніколи не претендував на будь-яке інше законне місце проживання, хоча з різних причин дозволяв іншим приписувати його проживання в Дамаску, Вифанії, Назареті, і навіть Александрії.
129:1.9 (1420.6) У синагозі Капернауму він знайшов багато нових книг у бібліотечних скриньках і проводив щонайменше п'ять вечорів на тиждень на інтенсивному вивченні. Один вечір він присвячував соціальному життю зі старшими людьми, а один вечір він проводив з молодими людьми. Щось було великодушним і надихаючим у особистості Ісуса, що завжди привертало молодих людей. Він завжди змушував їх відчувати себе комфортно у його присутності. Можливо, його великий секрет полягав в тому, що він завжди цікавився тим, що вони роблять, тоді як рідко давав їм поради, якщо вони не запитували про це.
129:1.10 (1420.7) Родина Зеведея майже поклонялася Ісусу, і вони ніколи не пропускали конференцій запитань та відповідей, які він проводив кожного вечора після вечері перед тим, як він відправлявся до синагоги на вивчення. Молоді сусіди також часто заходили на ці зустрічі після вечері. Ісус надавав їм різноманітні і високорівневі вказівки, наскільки це було відповідне для їхнього рівня розуміння. Він досить вільно розмовляв з ними, висловлюючи свої ідеї та ідеали про політику, соціологію, науку та філософію, але ніколи не припускався говорити з авторитетною кінцевістю, крім тих випадків, коли обговорював релігію - стосунки людини з Богом.
129:1.11 (1421.1) Раз на тиждень Ісус проводив зустріч зі всією домогосподаркою, працівниками майстерні та допоміжним персоналом на березі, оскільки у Зеведея було багато працівників. Саме серед цих працівників Ісуса вперше назвали "Вчителем". Вони всі його любили. Ісус насолоджувався своїм роботою з Зеведеєм в Капернаумі, але йому не вистачало дітей, які грались біля столярної майстерні в Назареті.
129:1.12 (1421.2) Із синів Зеведея, Яків був найбільше зацікавлений в Ісусі як вчителі та філософі. Іван найбільше цікавився його релігійним вченням та думками. Давид поважав його як механіка, але мало звертав увагу на його релігійні погляди та філософські вчення.
129:1.13 (1421.3) Часто Юда завітав на суботу, щоб почути, як Ісус говорить у синагозі, і затримувався, щоб зустрітися з ним. І чим більше Юда бачив свого старшого брата, тим більше переконувався, що Ісус - справді велика людина.
129:1.14 (1421.4) У цьому році Ісус зробив значний прогрес в підвищенні влади свого людського розуму та досяг нових і високих рівнів свідомого контакту зі своїм внутрішнім Настановником Думок.
129:1.15 (1421.5) Це був останній рік його звичайного життя. Ніколи більше Ісус не проводив цілий рік в одному місці або з однією справою. Дні його земних подорожей швидко наближалися. Періоди інтенсивної активності не були далеко в майбутньому, але перед його ще більш інтенсивною та напруженою громадською діяльністю було кілька років широких подорожей та високорівних персональних зусиль. Його підготовка як людини до завершення його кар'єри викладача та проповідника як удосконалений Бог-Людина божественних і післялюдських фаз його надання на Урантію мусила бути завершена.
129:2.1 (1421.6) У березні 22 року н. е. Ісус попрощався з Зеведеєм та Капернаумом. Він попросив невелику суму грошей, щоб покрити витрати на подорож до Єрусалима. Працюючи з Зеведеєм, він отримував лише невеликі суми грошей, які щомісяця відправляв до сім'ї в Назарет. Один місяць Йосип приїздив до Капернаума за грошима, наступного місяця Юда завітав до Капернаума, отримував гроші від Ісуса і забирав їх до Назарету. Рибальські центри Юди були всього кілька миль на південь від Капернаума.
129:2.2 (1421.7) Коли Ісус попрощався з родиною Зеведея, він згодився залишитись у Єрусалимі до часу Пасхи, і всі вони обіцяли бути присутніми на цьому святі. Вони навіть домовилися відзначити Пасхальну вечерю разом. Всі тужили, коли Ісус покинув їх, особливо дочки Зеведея.
129:2.3 (1421.8) Перед від’їздом з Капернауму Ісус провів довгу розмову зі своїм новим другом та близьким компаньйоном, Іваном Зеведеєм. Він розповів Івану, що планує подорожувати, поки не настане “моя година”, і попросив Івана діяти від його імені у справі відправлення грошей до сім’ї в Назареті щомісяця, поки кошти, які йому належать, не закінчаться. І Іван зробив йому цю обіцянку: “Мій Учитель, йди своєю дорогою, роби свою роботу у світі; я діятиму від твого імені в цій і будь-якій іншій справі, і я буду стежити за твоєю сім’єю так, як дбатиму про свою власну матір та піклуватимусь про своїх власних братів та сестер. Я розподілю твої кошти, які мій батько тримає, як ти велів і як вони будуть потрібні, і коли твої гроші закінчаться, якщо я не отримаю більше від тебе, а твоя мати буде в нужді, тоді я поділюсь з нею своїми заробітками. Іди з миром. Я діятиму від твого імені в усіх цих справах”.
129:2.4 (1422.1) Таким чином, після того, як Ісус відправився до Єрусалима, Яків порадився зі своїм батьком, Зеведеєм, стосовно грошей, які були належні Ісусу, і дивувався, як велика сума виявилася. Так як Ісус повністю віддав це питання їм, вони згодились, що краще буде інвестувати ці кошти в нерухомість і використовувати дохід для допомоги родині в Назареті. Оскільки Зеведей знав про маленький будинок у Капернаумі, який був забезпечений іпотекою і був на продаж, він порадив Якову купити цей будинок за гроші Ісуса і зберігати право власності на нього в довір’ї для його друга. І Яків діяв так, як порадив йому його батько. Протягом двох років оренда цього будинку покривала іпотеку, і це, плюс певний великий фонд, який Ісус невдовзі надіслав до Якова для використання за потреби родини, майже дорівнювали цій сумі. І Зеведей допоміг різницю, так що Яків погасив залишок іпотеки, коли вона настала до сплати, тим самим забезпечивши чисту власність на цей будинок з двома кімнатами. Таким чином, Ісус став власником будинку в Капернаумі, але йому про це не сказали.
129:2.5 (1422.2) Коли сім'я в Назареті дізналась, що Ісус від'їхав з Капернауму, вони, не знаючи про цю фінансову угоду з Йоаном, повірили, що настав час обійтись без подальшої допомоги від Ісуса. Яків пригадав свій контракт з Ісусом, і з допомогою своїх братів негайно взяв на себе повну відповідальність за догляд за сім'єю.
129:2.6 (1422.3) Але повернімось до Ісуса в Єрусалимі. Майже два місяці він провів більшу частину свого часу, слухаючи обговорення в храмі, і зробив кілька візитів до різних шкіл рабів. Більшість субот він проводив в Бефанії.
129:2.7 (1422.4) Ісус з собою до Єрусалиму привіз лист від Саломеї, дружини Зеведеєвої, в якому вона представила його колишньому високопрестольному священику Анні. Анна провів з ним багато часу і особисто познайомив з багатьма академіями релігійних вчителів Єрусалиму. Ісус детально оглянув ці школи та уважно сте